Tatilde ev rahatlığı arayanlar için seçtiğimiz 8 bungalov ev

1698

Bungalov evler, son yıllarda tatilcilerin en çok tercih ettiği seçeneklerin başında geliyor. 19. yüzyılın ortalarında ilk örnekleri Hindistan’da gezginlerin dinlenebilmesi için inşa edilen ve genelde tek katlı ve ahşaptan yapılan bungalov evler, kalabalıktan uzakta, doğayla iç içe ve ev rahatlığında bir tatil arayanlar için bire bir.

Tatilciler rağbet gösterir de turizmciler boş durur mu peki? Elbette durmaz. Artık Türkiye’nin neresine giderseniz gidin farklı tarzlarda bungalov ev seçeneklerine rastlamanız mümkün. Eğer siz de bir sonraki tatilinizi klasik bir otelde değil de bungalov evlerde yapmayı düşünüyorsanız, sizin için hazırladığımız Türkiye’nin dört bir köşesinden bungalov evlerden oluşan farklı konseptlerdeki bu listeye mutlaka göz atın.

1# Sapanca Pyramid Bungalov

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bulunan, piramit tarzındaki yapı biçimiyle dikkat çeken, 12 odadan oluşan butik bir tatil köyü konseptinde hizmet veriyor. 250 metrekare bahçe alanına sahip ve özel havuzu olan bu tesis konum olarak Sapanca gölüne 500 metre şehir merkezine 700 metre uzaklıkta.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

2# Babil Bungalow Hotel

Kartepe’de Sapanca Gölü manzaralı ve doğayla iç içe hizmet veren bu işletme kayak pistine 15km uzaklıkta. İstanbul’a yakın olması sebebiyle şehirden sıkılıp kaçmak istediğinizde doğanın tadını çıkarabileceğiniz harika bir yer. ATV, UTV ve zipline gibi aktiviteler yapabileceğiniz alanlara 900 metre uzaklıkta.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

3# Farge Organik

Aslında bir çiftlik olan Farge Organik, İzmit’in Fethiye köyünde konaklama, etkinlik ve organik ürün satışı yapan bir işletme. Üç farklı oda tarzında hizmet sağlayan bu işletme her odada ateşi izleyebileceğiniz odun sobaları bulundurmakta. Kendi yemeğinizi kendiniz yapabildiğiniz gibi eğer öncesinden haber verirseniz çiftlikteki organik ürünlerden oluşan yemek hizmetini alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

#4 Hancıoğlu Çamburnu

Karadeniz’in ilk mavi bayraklı plajı ve sahilin hemen bitişiğindeki Sarıçam ormanı ile hem denizin hem ormanın tadını çıkarabileceğiniz bu bungalovlar Trabzon’un Sürmene ilçesinde. Sahip olduğu yöresel mimari, orman ve deniz manzarası ile içiniz huzurla dolacaktır. Bu tesisin içinde faydalanabileceğiniz lokanta, kafeler, Türk hamamı, sauna ve plaj bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

#5 İda Natura

Kaynak: Ida Natura

Kaz Dağları’nda 19 tane bungalov evle hizmet veren bu işletme aynı zamanda köpek kulübesi bulundurarak minik dostlarımız da uygun bir halde. Aktiviteler açısından doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ve birçok tur olanağı var. Kaz Dağları’nın ve doğa turizminin tadını çıkarmak için uygun bir yer.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için tıklayın

6# Kabak Dome

Kaynak: Kabak Dome

Muğla’nın Fethiye ilçesinin Uzunyurt ‘’Faralya’’ köyünde bulunan bu tesis, kubbe yapısındaki bungalov evleriyle dikkat çekiyor. Bu bölgede tarihi Roma ve Likya kalıntılarına, Kelebekler Vadisi’ne, Kabak Koyu’na ve çeşitli doğal zenginliklere ulaşmak mümkün.

Ayrıca Times dergisinin Türkiye’ de bulunan 6 gizli cennet arasında, bu tesisin de bulunduğu Uzunyurt ‘’Faralya’’ köyüne yer verilmiştir. Kabak Koyu’nda orman yamacında kendine özel terası, jakuzisi olan ve manzarası ile insanı mutlu hissettiriyor.

Bu enfes manzaranın uzaklığı ise Muğla iline 165 kilometre, Fethiye ilçesine 25 kilometre, Ölüdeniz’e ise 10 kilometre uzaklıkta.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

#7 Tanura Bungalows

Tanura Bungalows, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarındaki Fırtına Vadisi’nde.

Fırtına Dere’sinin hemen yanında ve yeşilliğin içinde. Ayrıca buradan hareketle Ayder Yaylası, Gito Yaylası, Huser Yaylası, Sal Yaylası, Palovit Şelalesi ve Zilkale’yi de ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

#8 Sapanca Bamboolow Resort

Sapanca Gölü kıyısında bulunan kendine özgü mimarisi ile gölün tadını çıkarabileceğiniz bir tesis. Tesis aktiviteler açısından da çok zengin. Kano, paddle board, rüzgâr sörfü, bisiklet gezisi, balık tutma, masaj ve açık hava sineması gibi birçok etkinlik bulunduruyor. İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde şehir stresinden kaçmak içi güzel bir yer.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için tıklayın

Kaynak: Gezlist