Beautiful Destinations’ın kurucularından Tom Jauncey’nın Kapadokya izlenimleri

3228

Instagram’da 11 milyondan fazla takipçisi olan @beautifuldestinations sayfasının kurucularından Tom Jauncey, iki günlük bir seyahat için Kapadokya’daydı.

Jauncey, takipçilerine Kapadokya’yı şu sözlerle tanıttı:

“Kapadokya, Instagram sayesinde keşfedip, ziyaret ettiğim ilk yerdi. Instagram’ın ilk günlerinde sıcak hava balonları fotoğraflarını görüp çok etkilendiğimi hatırlıyorum. Kapadokya’yı daha önce hiç duymamıştım ve Instagram’ın burayı mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasına soktuğunu düşünmüştüm.

Bazen, bazı destinasyonlar çok fazla abartılıyor ve sonucunda ya beklentileri karşılayamıyor ya da turistler tarafından yok ediliyor. Ne mutlu ki, Kapadokya bu yerlerden biri değil. Aslında burası bütün beklentilerimin daha da ötesinde bir yer. Nereye dönsek, nereyi ziyaret etsek her şey git gide daha da güzelleşiyor. Sıcak hava balonları inanılmaz, fakat bölgeyi saran manzara da en az bir o kadar etkileyici. Star Wars’ın neden burada çekildiğine şaşırmamak lazım, çünkü Kapadokya resmen farklı bir planet. Eğer burası, ölmeden önce yapılması gerekenler listenizde değilse, olmalı! Kapadokya’da daha fazla zamanımın olmasını isterdim.”

Kaynak: Instagram