Antarktika postanesinde çalışmak ister misiniz?

3616

Ülkeyi terk etmek isteyen fakat nereye gideceğini bilmeyen gençler için dev hizmet!

Dünyanın öbür ucunda, Antarktika’da buzların ve denizin ortasında küçücük bir binada postane çalışanı olmak ister misiniz?

antarktika postanesi

Antarktika Mirası Vakfı, 2015 yılının Kasım-Aralık dönemi için şu anda yaşayan bir müze olan Port Lockroy’da çalışacak dört kişi arıyor. Tüm masraflar işveren tarafından karşılanacak, aylık maaş ise 1000 sterlin, yani 3 bin 750 Türk Lirası civarında olacak. İşin kötü tarafları ise…. hava gerçekten, ama gerçekten çok soğuk. Temel enerji ihtiyacı da her zaman karşılanmayabiliyor.

antarktika postanesi

İş tanımı ise, postaneyi, dükkanı ve müzeyi işletmek ve temel bakım hizmetlerini yürütmek. İdeal çalışanın özellikleri arasında organizasyon yetenekleri, perakendecilik deneyimi ve çevre duyarlılığı yer alıyor.

antarktika postanesi

İş ilanında şu soru yer alıyor: “Kaygan kayalıklar ve vıcık vıcık kar üzerinde oldukça ağır bir kutuyu taşırken, penguenlerden kaçabilir misiniz?”

Bir diğer soru ise şu: “Bir ay kadar yıkanmasanız, beş ay boyunca sadece üç kişi ile yakın olsanız ve etrafınız kokular saçan 2 bin penguenle çevrili olsa, sizin için dert olur mu?”

antarktika postanesi
“Bu şartlar altında çalışabilirim” diyorsanız, buyurun, başvurun.

Fazla vaktiniz yok. 27 Şubat’a kadar iş başvurusu formunuz, CV’niz ve niyet mektubunuzla birlikte jobs@ukaht.org’a mail atmanız gerekiyor.

Daha detaylı bilgi içinse Antarktika Mirası Vakfının sitesini ziyaret edin.

Kaynak: Mail Online