Amsterdam’ın “en tatlı” 6 kafesi

6615

Amsterdam’da en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden biri, şeker ihtiyacınızı giderebilecek ferah ve iç açıcı kafeler, olabilir diye tahmin ediyoruz. tadindaseyahat.com‘dan Gürhan Kara, gitti, gördü ve sizin için hazırladı:

Amsterdam’a daha önce birçok kez gittim. Hatta Avrupa’da en fazla bildiğim şehirlerin başında geliyor. Daha önceleri görülmesi gereken yerlerin neredeyse hepsini gezip gördüm. O yüzden bu son gidişimde güzel keyifli ve değişik mekanları keşfe çıktım. Kimisini gitmeden önce araştırıp buldum, kimisine de tesadüfen önünden geçerken girdim. İşte “en şeker” 6 Amsterdam mekânı…

1. Lavinia: Organik, vegan ve taze ürünler kullanılarak yapılan lezzetler tatmak isterseniz size Lavinia’yı tavsiye edebilirim. Dekorasyonuna bayılacaksınız. Tezgahta sergilenen pasta ve kekler gözlerinizi kamaştıracak.

Fotoğraf: Gürhan Kara

2. My Little Patisserie: Pembe, gri ve bej gibi pastel renklerle dekore edilmiş sade ve sevimli küçük bir pastane burası. Butik pastaları enfes. Kahvesi de kesinlikle çok iyi.

Fotoğraf: Gürhan Kara

3. Pluk: Amsterdam’ın en favori mekanlarından bir tanesi. Hem cafe hem de dekoratif ürünler satan bir dükkan burası. Pasta ve keklerin sergilendiği masa büyüleyici. Hepsinden yemek isteyeceksiniz. Muzlu keki kesinlikle tavsiye ederim!

Fotoğraf: Gürhan Kara

4. Cotton Cake: Dükkan/kafe karışımı konseptlere bir diğer örnek de Cotton Cake. Alt kadın bir butik. Hanımların özellikle ilgisini çekecek bir mekan. Üstte ise kafe bölümü bulunuyor. Ev yapımı soğuk çaylarına bayıldım.

Fotoğraf: Gürhan Kara

5. Lucy’s: Pespembe bir cheesecakeci. Keklerin sergilenişi çok enteresan. Dışarıdan hemen dikkat çekiyor. Ben çok sevdiğim velvet kek yedim ama cheesecake’lerde aklım kalmadı değil.

Fotoğraf: Gürhan Kara

6. De Laste Kruimel: Yine tesadüfen önünden geçerken dikkatimizi çeken bir mekan. Vitrinindeki çiçekli pasta bizi büyüledi. İçeriye girip yer baktık ama bulmak ne mümkün. Başka bir zaman dedik ve mekanda aklımız kalarak ayrıldık. Yine de nefis tatlılarını bol bol fotoğrafladık.

Fotoğraf: Gürhan Kara

Kaynak: Gürhan Kara, Hürriyet Seyahat